Inscenácia pre herečky, ktoré hrajú príbeh Ženy, napísaný podľa Muža.

Príbeh herečky, ktorá nechce hrať osud obyčajnej ženy, aby sa na ňu sama zmenila. A zažije na vlastnej koži, všetko čo sa jej stalo.

Inscenácia vznikla v r. 2000 v rámci projektu Šamanky, odvtedy je s veľkým diváckym úspechom uvádzaná v repertoári divadla. Herečka Marianna Mackurová získala Cenu za herecký výkon za stvárnenie hlavnej postavy Anny na festivale Kopřiva v Kopřivnici 2003. Hra vyšla vo feministickom časopise Aspekt 1/2002 a v knihe Živé divadlo (45 rokov profesionálneho bábkového divadla v Banskej Bystrici). Bola preložená do angličtiny, preklad Dr. Katarína Feťková, a do poľštiny, preklad Lujza Urbancová, Marta Buczek, Sylwia Sojda.

Predstavenie Neplač, Anna sme uviedli v rámci kampane Piata žena v Divadle Aréna v Bratislave v r. 2002, na festivale Kopřiva v Kopřivnici (CZ), v r. 2003, na medzinárodnom festivale Divadiel európskych regiónov v Hradci Králové (CZ) v r. 2004, na medzinárodnom festivale Susedia v Lubline (PL), v r. 2007, v slovenskom jazyku s poľskými titulkami. V divadelnej sezóne 2010/2011 ju realizuje Teatr Lalki i aktora v Opole (PL).

Autor: Július Meinholm

Preklad: Radka Kain-Milá
Scéna: Peter Janků a. h.
Kostýmy: Eva Farkašová a. h.
Hudba: Róbert Mankovecký a. h.
Réžia: Marián Pecko

Hrajú: Marianna Mackurová, Alena Sušilová, Mariana Kovačechová a. h., Jozef Šamaj, Ivana Kováčová

Dĺžka predstavenia: 90 min.

>> BULLETIN <<

www.bdnr.sk│FB: Bábkové divadlo na Rázcestí