Komorný príbeh o hľadaní zmyslu ľudského života v zákutiach absurdna, lyriky, strachu i nádeje – a hľadaní odchodu z tohto života.

Prostredníctvom ústredných postáv – starnúceho spisovateľa Magnusa a mladého hotelového recepčného Morisa – Mrożek vo svojej hre Kontrakt otvára témy starej a novej doby, morálky spoločnosti, politického rozporu bipolárne orientovaného sveta, ale aj kulturologických rozdielov.

Magnus, ľudsky a profesionálne vyhorený muž, prichádza mimo sezónu do prázdneho hotela vo Švajčiarsku, kde stretáva recepčného Morisa, obyčajného mladého muža, pre ktorého práca v hoteli môže znamenať začiatok sľubnej kariéry. Ale to len na prvý pohľad.

Príbeh dvoch hlavných postáv začína absurdnými a komickými dialógmi, na základe ktorých ostro vnímame, že spoločnosť sa v podstate nevyvíja a opakovane podlieha rovnakým chybám. Postupne sa dozvedáme, že pôvod hlavných postáv je mimo stredoeurópskeho priestoru a obidvaja sú emigrantmi-marginálmi. Dej sa komplikuje, keď v určitej chvíli Magnus požiada Morisa, aby ho zabil a uzavrie s nim v tejto veci dohodu. Nie všetky dohody sa však musia alebo môžu plniť. 

V PREDSTAVENÍ SA FAJČÍ/ INSCENÁCIU FINANČNE PODPORIL POĽSKÝ INŠTITÚT BRATISLAVA

PREMIÉRA: 17.09.2022
DĹŽKA: 80 min.
PRÍSTUPNOSŤ OD 15 ROKOV


Realizačný tím
Autor divadelnej hry: Sławomir Mrożek
Réžia: Andrej Sukhanov
Preklad: Ľudovít Kiss
Scéna: Andrej Sukhanov
Hudba: Andrej Sukhanov
Kostýmy: Františka Vargová
Asistent réžie: Filip Štrba
Dramaturgia: Michal Babiak

Osoby a obsadenie
Peter Himič a. h.
Filip Štrba
Natália Častková a. h.