Zaujíma vás, ako solidárne je Slovensko s núdznymi ľuďmi vo svete a ako efektívne im pomáha, a tiež ako občiansky sektor hodnotí zahraničnú pomoc SR v roku pandémie (2020) vo svojom reporte AidWatch?

Pripojte sa v stredu (3. novembra od 19:00 do 20:00) z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiu Ambrely v spolupráci s časopisom .týždeň s názvom ‚Solidarita vs politika: zahraničná pomoc SR v roku pandémie’. Dozviete sa viac o tom, ako vnímajú členovia a pozorovatelia Ambrely, ako aj ministerstvo zahraničia aktuálnu pandemickú situáciu v programových a partnerských krajinách Oficiálnej rozvojovej spolupráce (ODA) SR, a ako ich obyvateľstvu Slovenská republika reálne pomáha svojimi aktivitami a rozvojovými projektmi priamo v teréne.

Na otázky moderátorky Boby Markovič Baluchovej budú odpovedať:
Daniel Kaba – výkonný tajomník Platformy rozvojových organizácií – Ambrela a spoluautor reportu AidWatch;
Tomáš Bokor – riaditeľ Slovenskej agentúry pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu (SAMRS / SlovakAid);
Katarína Leligdonová – splnomocnená veľvyslankyňa SR v Keni a stála predstaviteľka SR pri OSN v Nairobi;

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: platformy Ambrela (https://www.facebook.com/Ambrela.org), časopisu .týždeň a donora SlovakAid. Aktívne sa možno do diskusie zapojiť otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #aidWatchSR.

Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 28 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu rozvojovému vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Každoročne vydáva hodnotenie systému zahraničnej pomoci ODA SR prostredníctvom reportu Aidwatch. Od roku 2019 realizuje spolu so šiestimi európskymi partnermi projekt ‘Globálne ciele a migrácia‘ (spolu s kampaňou ‘Tváre migrácie‘), podporený EÚ z programu DEAR, s cieľom: rozšíriť povedomie Slovákov a Sloveniek o globálnych témach a Globálnych cieľoch OSN. Táto diskusia je realizovaná vďaka podpore SlovakAid.
Viac info o hostke a hosťoch stredajšej diskusie, ako aj ďalších aktivitách Ambrely tu: https://ambrela.org/.../solidarita-vs-politika-pozvanka.../

Podujatie, ktoré usporadúvajú klub pod lampou.týždeň a Ambrela / Facebook Live