Mačky Košice o.z. Vás srdečne pozývajú na Medzinárodnú výstavu mačiek ktorá sa bude konať počas víkendu 11. a 12. júna 2022 v Kultúrno-spoločenskom centre na Jedlíkovej ulici v Košiciach.

Naživo a v plnej kráse sa predvedie 150 mačiek 30-tich plemien, od klasických perzských s dlhou srsťou, cez polodlhosrsté mačky napríklad nórske lesné. Určite neprehliadnuteľné budú  obrovské mainske mývalie mačky. Taktiež modrooké krásky plemena ragdoll či svätá birma,  známe britské mačky, ruské modré, bengálske, či nevšedné plemeno s kučeravou srsťou devon rex. Vystavovať sa budú aj mačky domáce.

Zastúpené budú nielen mačičky zo Slovenska, ale aj z Poľska, Čiech, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Bulharska a dokonca prídu aj ukrajinskí chovatelia.

Každý deň budete mať možnosť vidieť posudzovanie zvierat a nomináciu tých najlepších zástupcov jednotlivých mačacích plemien. Hodnotiť mačky budú štyria zahraniční posudzovatelia, ktorí ku nám pricestujú z Talianska, Estónska, Dánska a Holandska.

Okrem toho v sobotu prebehne aj špeciálna súťaž o najkrajšiu mačku s kresbou. V nedeľu si najkrajšiu mačku výstavy vyberú samotní návštevníci

Výstavná hala bude pre návštevníkov otvorená od 10. do 18. hodiny, ktorej súčasťou budú aj  výstavné trhy, kde bude možné zakúpiť krmivá, podstielky, peliešky  a iné potreby pre malých miláčikov od našich aj zahraničných predajcov.

Budete sa môcť stretnúť aj so zástupcami útulku pre mačičky z Košíc, ktorí so sebou prenesú aj  mačičky na adopciu.

Vstupné: dospelí  4,0 EUR
                deti  2,0 EUR, deti do 6 r. zdarma