Inkluzívne tanečné predstavenie, ktoré vzniklo v spolupráci medzi slovenskou choreografkou Katarínou Rampáčkovou a fínskou tanečnou skupinou Kaaos Company. Predstavenie je inšpirované výtvarnými dielami katalánskeho výtvarníka Joana Miróa a online platformou ZOOM, ktorá je v predstavení plne využitá.

„Som rovný okraj a ostrý roh. Nekonečno. Farba svetlo šedá. Som vo forme - v zajatí. Plávam ku dnu. Chcela by som sa naučiť slobodne tancovať a mať z toho radosť. Moje zvislé strany siahajú k oblohe a k zemi. Beztvarý tvar, beztvará forma. Dá sa to skúmať aj cez telo. Som jedna časť. Rozťahovanie a zmenšovanie, ale nemenné. Hľadám ostatných.“ - účinkujúci

Aké to je byť konkrétnym predmetom? Ako sa dá zachytiť vo vnútri štvorcového tvaru? Ako stelesním farbu? Ľudia ako objekty, predmety ako ľudia. Tak ďaleko a tak blízko.

Choreografia: Katarína Rampáčková
Tanečníčky: Georgie Goater, Siiri Tiilikka, Noora Västinen (KAAOS Company)
Umelecká podpora: Sally Davison
Hudba: Sami Kekäläinen
Kostýmy: Letizia Nazer
Produkcia: Kaaos Company

Podujatie je súčasťou koferencie Otvorená kultúra, ktorú organizuje Kio Úsmev a zároveň aj 5. ročníka medzinárodného festivalu súčasného tanca, nového cirkusu a fyzického divadla Move Fest Košice, ktorý z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a podporilo ho aj Mesto Košice a Creative Industry Košice.