Splav Malého Dunaja patrí k neopakovateľným zážitkom trávenia voľného času. Svoju rolu pritom zohráva hlavne jednoduchá dostupnosť od Bratislavy. Splavovanie Malého Dunaja poteší každého kto má rád aktívnejší spôsob oddychu. Je vhodný pre rodiny s deťmi, partie kamarátov či kolegov. Svojou nenáročnosťou a nízkym stupňom obtiažnosti  je ideálny aj pre úplných začiatočníkov. 

Naša požičovňa lodí a vodáckeho vybavenia na Malom Dunaji  je k dispozícii každý deň od apríla do septembra. Rezerváciu lodí, kánoe alebo raftov odporúčame niekoľko dní vopred (v hlavnej sezóne aj niekoľko týždňov). K dispozícii máme 2 až 3 miestne kánoe alebo raftové člny pre 6 osôb (raftové člny ponúkame len na krátke 2-3 hodinové splavy). Podľa záujmu o naše kánoe spájame do stabilného  katamaránu. Súčasťou každej lode sú pádla, záchranné vesty a plastový sud na suché veci.  

Malý Dunaj môžete splavovať už z Bratislavskej Vrakúne. Po 2 hodinách sa budete plaviť popri novovybudovanom korze v Zálesí, kde je možné splav ukončiť alebo pokračovať do Novej Dedinky či Tomášova. Neskôr splav pokračuje okolo obcí Vlky, Hurbanova Ves a Jelka. Obľúbeným miestom ukončenia splavu je táborisko pri vodnom mlyne v Jelke. Pri viacdňovom splave môžete svoje dobrodružstvo ukončiť až v Jahodnej.