Vyhľadať podujatie

Animovaný film Myši patria do neba sa predstavuje svojím trailerom. Malí aj veľkí diváci sa majú na čo tešiť!

Animovaný film Myši patria do neba režisérskej dvojice Denisy Grimmovej a Jána Bubeníčka bude mať v slovenských kinách premiéru 7. októbra. Prostredníctvom traileru už ale tvorcovia predstavujú príbeh hlavných hrdinov, myšku Šupito a lišiaka Bielobruško.  Príbeh pre najmenších, väčších aj veľkých divákov svojím príbehom zabaví, ale aj dojme a prinúti zamyslieť sa.

Na svoje si príde každý divák

Myši patria do neba je najväčší film, na ktorom sme doposiaľ pracovali,” povedali Denisa Grimmová a Ján Bubeníček,Po mnohých rokoch plánovania, vymýšľania, práce, hrania sa a snívania je hotový a my z neho máme veľkú radosť. Každý, kto na ňom pracoval, do neho vložil oveľa viac ako je bežné a podľa nás je úžasná energia a nasadenie každého z nás vo výsledku vidieť. Cítime obrovské naplnenie a motiváciu pre ďalšie projekty. Veľmi sa tešíme na to, keď sa film konečne dostane k divákom!

Producent filmu, Vladimír Lhoták, sa k režisérskej dvojici pridáva: Všetci sa môžu tešiť na príbeh o nepravdepodobnom priateľstve dvoch nepriateľov, ktorí zistia, že ich priateľstvo je výnimočné a má cenu sa zaň i pobiť. Film ponúkne viac ako 80 zábavných zvieracích bábok a množstvo krásnych lokácií. Diváci v ňom nájdu humor aj dojatie, akčné aj tajomné scény, ale aj priestor na zamyslenie sa. To všetko je sprevádzané prekrásnou hudbou.”

Je odvaha dedičná?

Myška Šupito rada všetkých presviedča, že je najodvážnejšou myškou na celom svete a vôbec ničoho sa nebojí. Opak je však pravdou, v skutočnosti je vystrašená zo všetkého, čo sa okolo nej mihne. Jej veľkým prianím je byť rovnako statočná ako jej ocko. Ten dokázal riskovať vlastný život a postaviť sa desivému lišiakovi, ktorý bol postrachom celého lesa. Boj síce nevyhral, v spoločenstve myší sa ale stal obdivovaným hrdinom. Šupito chce všetkým dokázať, že odvaha je dedičná. Snaží sa zopakovať jeho legendárny kúsok - vytrhnúť pár chlpov z líšieho kožucha. Jej cieľom sa stane spiaci mladý lišiak Bielobruško. Napokon všetko naberie iný priebeh, ako si malá myška predstavovala. Mladý lišiak sa nečakane zobudí a naháňačka sa skončí nešťastne pre oboch - Šupito aj Bielobruško sa dostanú do zvieracieho neba. Pri snahe vyhnúť sa vstupnej očiste v nebeských kúpeľoch na seba myška a lišiak opäť natrafia a vďaka spoločnej nevôli voči kúpaniu sa sú prinútení pokračovať na ďalšej ceste spolu. Putujú po nebeských atrakciách, všakovakých zákutiach, zažívajú najrôznejšie dobrodružstvá a nečakané stretnutia a navzájom sa spoznávajú. Šupito je na Bielobruško najprv poriadne nahnevaná, ale postupne si uvedomuje, že je iný ako ostatné tak veľmi nenávidené líšky. Na ceste nebom musia zdolať spoločné nástrahy, splniť rozličné úlohy a prekonať prekážky. Vznikne medzi nimi nečakané priateľstvo a na konci putovania ich čaká veľké prekvapenie.

Dielo štyroch krajín

Film Myši patria do neba vznikol v koprodukcii Slovenska, Českej republiky, Francúzska a Poľska na motívy rovnomennej knihy Ivy Prochádzkovej, podľa ktorej napísali scenár Alice Nellis a Richard Malatinský. Knižná predloha získala množstvo literárnych ocenení v rozličných krajinách sveta.

Slovenskú premiéru bude mať film 7. októbra 2021, do kín ho uvedie distribučná spoločnosť CinemArt SK. Producentom filmu je Vladimír Lhoták, vyrobila ho spoločnosť Fresh Films v koprodukcii so spoločnosťami Les Films du Cygne, Animoon, CinemArt SK, Českou televíziou - TPS Aleny Mullerovej, DD Production a Štúdio Barrandov.