Online diskusia o riešení Sýrskej krízy slovenskými humanitárnymi projektmi

Zaujíma vás, prečo Sýrska kríza trvá už desať rokov; ako možno pomôcť tamojším núdznym ľuďom a ľuďom na úteku; a ako slovenské humanitárne aj rozvojové projekty pomáhajú zmierniť túto krízu nielen v Sýrii, ale aj v Libanone, Iraku a ďalších regiónoch?

 Pripojte sa vo štvrtok (17. júna od 18:00 do 19:00) z pohodlia vašich domovov a pozrite si cez Facebook online diskusiu Ambrely s názvom ‚Ako Slovensko pomáha riešiť a zmierniť dôsledky Sýrskej krízy vo svete’. Dozviete sa viac o tom, ako vnímajú členovia, pozorovatelia Ambrely a tiež ministerstvo zahraničia aktuálnu situáciu v Sýrii a jej okolitých štátoch, a ako môže Slovenská republika daný konflikt a jej negatívne dosahy ovplyvniť, resp. zmierniť svojimi aktivitami.

Na otázky moderátorky Frédérique Halászovej budú odpovedať:

  • Ingrid Brocková – štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR;
  • Mária Sliacka – riaditeľka UNICEF Slovensko;
  • Hugo Gloss – manažér humanitárnej pomoci Slovenskej katolíckej charity;
  • Jozef Šuvada – lekár, expert WHO, pedagóg na VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety;

Diskusia bude prenášaná live cez Facebook kanály: platformy Ambrela, časopisu, .týždeň a donora SlovakAid. Aktívne sa možno do diskusie zapojiť otázkami cez aplikáciu slido použitím kódu: #Syria.

Platforma rozvojových organizácií – Ambrela (skrátene Ambrela) je strešnou organizáciou 28 prevažne mimovládnych organizácií na Slovensku, ktoré sa venujú rozvojovej spolupráci, humanitárnej pomoci, globálnemu rozvojovému vzdelávaniu, trvalo udržateľnému rozvoju – doma aj v zahraničí. Od roku 2019 realizuje spolu so šiestimi európskymi partnermi projekt ‘Globálne ciele a migrácia‘ (spolu s kampaňou ‘Tváre migrácie‘), podporený EÚ z programu DEAR, s cieľom: rozšíriť povedomie Slovákov a Sloveniek o dôvodoch a spôsoboch migrácie optikou medzinárodného rozvoja. Od začiatku roka 2021 je zapojená aj do subgrantovej schémy EURODAD, výstupom ktorej je práve táto diskusia.

Viac info o hostkách a hosťoch štvrtkovej diskusie, ako aj ďalších aktivitách Ambrely tu: https://ambrela.org/podujatia/diskusia-ambrely-o-syrskej-krize/