Súčasťou projektu "Art as Evidence" je výzva na účasť v Game Jame! Otvorená výzva je určená stredoškolským študentom z bratislavského, trnavského a nitrianskeho kraja, ktorí by sa chceli naučiť vytvoriť vlastnú textovú videohru v rámci niekoľkodňového workshopu. Hra by mala mať príbeh, ktorý pomôže pochopiť komplikovaný svet falošných správ a dezinformácií. Nie sú potrebné žiadne predchádzajúce skúsenosti ani vlastný počítač. Game Jam sa uskutoční v októbri v Goetheho inštitúte v Bratislave a organizujú ho Goethe-Institut Bratislava, Mladý pes a Bratislava Game Jam. Na Game Jam budú dohliadať odborníci z oblasti vývoja softvéru a herného priemyslu, novinári, psychológovia, projektoví manažéri, ktorí pomôžu s vývojom hry!

Prihlasovanie do: 30.06.2023

 ODKAZ NA OPEN CALL


Nauč sa ako vytvoriť textovú videohru. Nie je potrebná žiadna skúsenosť a ani nemusíš vlastniť notebook.

Máš rád videohry? Rád sa ponáraš do príbehov? Obávaš sa, že vo svete je príliš veľa dezinformácií a veľa celospoločenských problémov? Rád by si podporil kritické myslenie medzi svojimi rovesníkmi? Chcel by si objaviť možnosti tvorby príbehu cez digitálne médiá?

Zapoj sa do nášho game jamu (workshopu) a vytvor textovú hru za tri týždne! Staň sa súčasťou tvorivého tímu s rovesníkmi, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty.

Kedy? 
Piatok 6.10
Piatok 13.10
Sobota 14.10

Kde? Goethe-Institut Bratislava, Panenská 682/33, 814 82 Staré Mesto

Čo môžeš očakávať? Naučíš sa ako vytvoriť textovú videohru a zároveň sa dozvieš, ako sa orientovať vo svete dezinformácií. Tvoja videohra pomôže pochopiť komplikovaný systém hoaxov a dezinformácii. Pracovať budeme v tomto nástroji - https://twinery.org/. So všetkým ti pomôžeme.

Pre koho je workshop určený? Pre stredoškolských študentov. Budete rozdelení do tímov po štyroch. Radi privítame študentov z Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja.  

Kto ťa bude sprevádzať? Profesionáli zo softvérového vývoja a hier, žurnalisti, psychológovia a projektoví manažéri.

Podujatie je bezplatné.

Organizátori: Goethe-Institut Bratislava, Mladý pes, Bratislava Game Jam


Program: 

6. 10._Prvý deň / teória

 • 9:00 - 9:30 - otvorenie podujatia
 • 9:30 - 10:30 - teoretický úvod do problematiky
 • 10:30 - 11:00 - prestávka
 • 11:00 - 12:00 - úvod k téme od žurnalistu
 • 12:00 - 13:00 - obedná prestávka
 • 13:00 - 14:30 - diskusia o téme s psychológom

13. 10._Druhý deň / game jam

 • 9:00 - 10:00 - úvod do https://twinery.org/ - nástroj pre interaktívne príbehy
 • 10:00 - 10:15 - prestávka
 • 10:00 - 12:00 - brainstorming nápadov, vytváranie príbehov
 • 12:00 - 13:00 - obedná prestávka
 • 13:00 - 15:00 - tímová práca, nasadzovanie príbehov do https://twinery.org/

14. 10._Tretí deň /  game jam + prezentácia

 • 9:00 - 10:00 - tímová práca, vývoj hier, príprava prezentácie
 • 10:30 - 12:00 - prezentácia hier a čas si vyskúšať výsledky workshopov

Máš záujem? Prihlás sa do 30. 6. Organizátori vyberú 20 ľudí, ktorí budú najvhodnejší kandidáti. Napíš nám pár riadkov, prečo by si sa workshopu chcel zúčastniť. V priebehu júla ťa kontaktujeme ohľadne výsledkov.

Organizátori si vyhradzujú právo na výber participantov. Počas výberového procesu sa sústreďujú na kvalitu a rovnováhu v zložení jednotlivých tímov. Technické zručnosti sú nápomocné, ale nie nevyhnutné. Oceňujeme úprimný názor o dezinformáciách a spoločenských problémoch. Ak máš rád príbehy a hry, je to len plus! Pokojne nám napíš, ktoré hry a príbehy máš rád. Tešíme sa na stretnutie!

Vybraní participanti dostanú e-mailom podrobné informácie o podujatí.

Otázky? Napíš nám na mladypes@mladypes.sk.